Odborný útvar NIPOS

Neprofesionální umělecké aktivity dospělých
a estetické aktivity dětí a mládeže

Kontakt: NIPOS-ARTAMA • P.O.Box 12 • Fügnerovo nám. 5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 953-4 • e-mail: artama@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

Komorní a symfonická hudba

Kontakt: Soňa Hanzalová • telefon: 221 507 962 • mobil: 778 702 394 • e-mail: hanzalova@nipos-mk.cz
ARTAMA >> Hudební obory >> Komorní a symfonická hudba >> Přehlídky a festivaly >> Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles

NF NKST 2016

DRAMATURGIE FESTIVALOVÝCH KONCERTŮ
Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles 2016

 

I. etapa
19. 5. 2016, čtvrtek – Ústí nad Labem – Divadlo opery a baletu – 19.00 hod
Spoluorganizátor: Kulturní středisko města Ústí nad Labem
Koncert věnovaný 60. výročí založení Bendova komorního orchestru

Bendův komorní orchestr
Josef Fiala: Concerto in B pro anglický roh, klarinet a orchestr
Sólisté: Ivan Séquardt – anglický roh (Česká filharmonie), Petr Sinkule – klarinet (Česká filharmonie)

Bendův komorní orchestr a Emauzský komorní orchestr a sbor
Johann Christian Bach: Koncert pro 2 orchestry D–dur, Op. 18, Nr. 3

Emauzský komorní orchestr a sbor
Jakub Jan Ryba: Missa Solemnis in C, N404

Emauzský komorní orchestr a sbor a Bendův komorní orchestr
Jakub Jan Ryba: Magnificat N339

 

II.etapa
4. 6. 2016, sobota – zámek Bučovice – 17.30 hod
Spoluorganizátor: KO Arthura Nikische

KO Arthura Nikische
Jakub Jan Ryba: Sinfonia in C (I. Allegro con brio, II. Andante, III. Menuetto, IV. Allegro)
Boaz Avni: Largo pro smyčce
Arcangelo Corelli: Concerto grosso II, F–dur, op. 6 (I. Vivace–Allegro–Adagio–Vlivace–Allegro–Largo Andante, II. Allegro–Adagio, III. Grave–Andante largo attacca, IV. Allegro)

Smyčcový orchestr N. Kyjovského Bystřice nad Pernštejnem
Filmová muzika
Johann Sebastian Bach: Braniborský koncert č. 3 G dur, Allegro
Carl Philipp Stamitz: Orchestrální kvartet f dur, op. 14, č. 4 (Allegro assai, Andante ma allegretto, Presto assai)
Svatopluk Bagara: Podzim ze Suity pro školní orchestr

Komorní orchestr Kopřivnice
Benjamin Britten: Simple Symphony (I. Boisterous Bourré, II. Playful Pizzicato, III. Sentimental Saraband, IV. Froliscome Finale)

5. 6. 2016, neděle – Kulturní dům Letovice – 17.00 hod
Spoluorganizátor: KO Arthura Nikische
Komorní smyčcový soubor ZUŠ Letovice
Antonio Vivaldi: Koncert C dur, Allegro, Largo, Allegro
Antonio Vivaldi: L´INERNO, largo (op. 8 č. 4)
Antonín Dvořák: Humoreska (op. 101 č. 7)
Vadim Petrov: Nokturno in G

KO Arthura Nikische
Jakub Jan Ryba: Sinfonia in C (I. Allegro con brio, II. Andante, III. Menuetto, IV. Allegro)
Boaz Avni: Largo pro smyčce
Arcangelo Corelli: Concerto grosso II, F–dur, op. 6 (I. Vivace–Allegro–Adagio–Vlivace–Allegro–Largo Andante, II. Allegro–Adagio, III. Grave–Andante largo attacca, IV. Allegro)

Klarinetové kvarteto Presto ZUŠ Zlín
Jiří Hudec: Rapsodia por Quattro
Georg Bizet: Habanera
Terence J. Thompson: Suite City Scenes (II. A Stroll In The City, III. Hot potato Boogie , IV. West Side Story – Amerika)
Clarens/Spencer Williams: Royal Garden Blues
George Gershwin: Lady be Good

Sláčikový orchester Dolný Kubín (SK)
Neznámý slovenský autor: Divertimento (Allegro moderato, Andante)
Ján Václav Stamic: Mannheimská sinfonie č. 1 (Allegro, Larghetto, Presto)
Jozef Podprocký: Suita rediviva – Intrada, Treza, Grand ballo
Christoph Willibald Gluck: Pizzicato

 

III. etapa
25. 9. 2016, neděle – Stěžery u Hradce Králové – kostel sv. Marka – 18 hod
Spoluorganizátor: KPÚ (Klub přátel umění) ve Stěžerách u Hradce Králové
XVII. Svatováclavský benefiční koncert

Pražské barokní harmoniky, akordeonové kvarteto
Dietrich Buxtehude: Toccata a fuga F–dur, BuxWV 157
Johann Sebastian Bach: Trio Sonáta Es–dur, BWV 525 (1. Allegro, 2. Adagio, 3. Allegro, název v překladu: Sonáta pro varhany č. 1 Es–dur)
Janusz Wojtarowicz: (Motion trio) Little Story (for 3 accordions)
Paul Duffy: Carillon

Smíšený pěvecký sbor Smetana z Hradce Králové
David German: Festive Trumpet Voluntary
Otto Albert Tichý: Svatý Václave a Hospodine, pomiluj ny
Zdeněk Lukáš: Missa brevis (Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei)
Improvizace na Svatováclavský chorál
Antonín Dvořák: výběr z Biblických písní: 5. Bože! Bože! Píseň novou (8. Popatřiž na mne, 10. Zpívejte Hospodinu)
Antonín Dvořák: výběr ze Stabat Mater (3. Eja Mater, 4. Fac ut ardeat cor meum – bas sólo, 5. Tui nati vulnerati, 7. Virgo virginum)
Camille Saint–Saëns: Tollite Hostias

 

IV. etapa
24.–25. 9. 2016, sobota a neděle – Boskovice, Zámek, Zámecký skleník, Synagoga – 16.30 hod
Spoluorganizátor: KO Arthura Nikische
12. Bienále flétnových souborů (7)

Magic Flauto Žulová
Michaela Kořenková, Školní 147, 790 65 Žulová

Kvartet Amabile Lanškroun, Lanškrounští pištci
Marta Obrová, um.ved., ZUŠ Jindřicha Pravečka, nám. A.Jiráska 3, 563 01 Lanškroun

Hbité prstíky Pozořice
Lia Teplá, um.ved., U školy 386, 664 07 Pozořice

Flétnový soubor ZUŠ Boskovice
Leontina Koryčánková, ved.souboru, Nám. 9.května 951/7, 680 01 Boskovice

Travers kvartet, z.s. Písek, Flautores flautae Písek
Václav Holub, um.ved., Na Pěníku 428, Písek

Tibia pragensia
Tereza Trávníčková, um.ved., Jihovýchodní IV., 917/20, 141 00 Praha 4

 

V. etapa
25. 10. 2016, úterý – Praha, České muzeum hudby (Karmelitská 2) – 19.30 hod
Spoluorganizátor: PORTEDO, o. p. s.

Musica quinta essentia Praha
Rudolf Komorous: Serenata per archi (Serenáda pro smyčce), Lento, ma non tanto
Cavatina prima: Andantino semplice
Cavantina secona: Adagio
Studentská skladba: teprve vznikne, dle p. Mimry, v trvání 4 – 6 minut

KO Jaroslava Kociana Česká Třebová
Ottorino Respighi: Staré tance – Suita č. 3
Pavel Josef Vejvanovský: Sonata A quatro pro trubku, smyčce a continuo

Collegium Instrumentale, dechový soubor Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy
vedoucí souboru: Pavel Tylšar
Jean Françaix: Sedm tanců (1. Le jeu de la poupée – vivo assai, 2. Funérailles de la poupée – allegretto, 3. La présentation des petits amis – allegretto, 4. Variation de Paul – allegretto, 5. Pas de deux entre Sophie et Paul – andantino, 6. Le goûter – vivo, 7. Danse des filets à papillons – vivo)

Symfonický orchestr Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy
diriguje: Ladislav Cigler
Leopold Koželuh: Symfonie g moll, op. 22 č. 3 (Allegro, Adagio, Presto)

Zpracovala Soňa Hanzalová,
hud. odd. ARTAMA

Vloženo 05. 03. 2016 v 22:26 do kategorie Archiv, Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles.

Zhlédnuto 32 krát, z toho dnes 1 krát.

 
Informace o ochraně osobních údajů na webu NIPOS