Odborný útvar NIPOS

Neprofesionální umělecké aktivity dospělých
a estetické aktivity dětí a mládeže

Kontakt: NIPOS-ARTAMA • P.O.Box 12 • Fügnerovo nám. 5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 953-4 • e-mail: artama@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

Jiráskův Hronov

Kontakt: Jan Julínek, mobil 603 113 222, e-mail julinek@nipos-mk.cz
Jiráskův Hronov - oficiální webJiráskův Hronov na Facebooku
ARTAMA >> Divadelní obory >> Jiráskův Hronov - mezidruhová divadelní přehlídka >> Přehlídky a festivaly >> Jiráskův Hronov 2012

Rozhodnutí programové rady Jiráskova Hronova 2012

Programová rada Jiráskova Hronova 2012 ve složení Simona Bezoušková, Lenka Huláková, Petr Christov, Radvan Pácl a Milan Schejbal do programu Jiráskova Hronova vybrala následující inscenace:

 

Divadlo „A“ a Divadlo SHANTI, o. z. Prievidza / režie: Jozef Krasula j. h.

Arto Paasilinna: Chlpatý sluha pána farára

(nominace AITA/IATA)

 

Gut & Edel Rheinfelden / režie: Václav Špirit

Michael Mackenzie: Die Baronin und die Sau (Baronka a služka)

(nominace AITA/IATA)

 

Amateurtheaterverband NRW/ D, MDK im. A. Bursy Kraków/ PL,

RENTA o.s.. Chomutov/ CZ

Kinder der Zeit / Pamięć / Ozvĕny minulosti

(nominace AITA/IATA)

 

MANAZ ZUŠ Sedlec-Prčice / choreografie: Vendula Dědová

Vzpomínka č. 6, 28, 8621

(doporučení Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou)

 

Malé f Brno / choreografie: Veronika Kolečkářová a spol.

Daleko od spícího psa

(doporučení Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou)

 

Company Praha / choreografie: Vendula Poznarová

Zen a příručka uživatele

(doporučení Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou)

 

Divadlo NABOSO Boskovice / režie: Tomáš Trumpeš

Jáchym Topol: Uvařeno

(nominace Divadelní Piknik Volyně)

 

DS Kroměříž / režie: Miroslava Kolářová

Hadar Garlon: Mikve

(doporučení Divadelní Piknik Volyně)

 

De Facto Mimo Jihlava / režie: Martin Kolář

Pierre-Henri Cami: Kleštěněc z pralesa

(doporučení Divadelní Piknik Volyně)

 

Divadlo Kámen Praha / režie: Petr Macháček

Petr Macháček: Ras al Chajma

(nominace Šrámkův Písek)

 

Geisslers Hofcomoedinaten Kuks / režie: Petr Hašek

Geisslers Hofcomoedinaten Kuks podle české loutkové hry z XVIII. věku:

Don Juan aneb Strašlivé hodování

(doporučení Šrámkův Písek)

 

Divadlo DNO Hradec Králové / režie: Jiří Jelínek

Jiří Jelínek: IDOLLS

(doporučení Šrámkův Písek)

 

Hana Voříšková a Matěj Pospíšil / režie: Hana Vořísková

Hana Voříšková podle A. S. Puškina: O zlaté rybce

(doporučení Šrámkův Písek)

 

Poetický soubor Divadla Vydýcháno Liberec / režie: Michaela Homolová

Klára Peřinová: Smolíček Pacholíček

(doporučení Šrámkův Písek)

 

Kurátorky / režie: Kurátorky

W. Allen, H. Malaníková, J. Machalíková, M. Sybolová:

Drahý Theo (přednáška s ukázkami)

(nominace Wolkrův Prostějov)

 

Divadlo Point při GJW Prostějov / režie: Aleš Procházka

Jiří Wolker, Aleš Procházka: Nahý Wolker

(doporučení Wolkrův Prostějov)

 

Relikty HMYZu Praha / režie: Adam Pospíšil, Šimon Stiburek

Faidra běží o život

(nominace Mladá scéna Ústí nad Orlicí)

 

Mirkle ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř / režie: Jarka Holasová a Mikrle

Mikrle a Jarka Holasová: Hotel

(doporučení Mladá scéna Ústí nad Orlicí a Loutkářská Chrudim)

 

Studio Divadla Dagmar a pedagogické Karlovy Vary / režie: Hana Franková

Zdeněk Šmíd, Hana Franková: Hledání – Suche

(doporučení Mladá scéna Ústí nad Orlicí)

 

Bažantova loutkářská družina DS J. J. Kolár při TJ Sokol Poniklá

Tomáš Hájek podle kočovných loutkářů: Faust

(nominace Loutkářská Chrudim)

 

Céčko Svitavy

K. J. Erben, K. Šefrna: Pták Ohnivák, liška Ryška a my

(doporučení Loutkářská Chrudim)

 

Divadlo bez střechy Vyškov / režie Rado Mesarč

Mihai Ignat: Krize aneb Ještě jedna pohádka o lásce

(nerealizovaný návrh z programu JH 2011)

 

Náhradník:

Divadlo Kámen Praha / režie Petr Macháček

Petr Macháček: Deus ex offo

(doporučení Divadelní Piknik Volyně)

 

 

Programová rada JH 2012 do programu nezařadila následující inscenace:

 

Company Praha / choreografie: Vendula Poznarová

Variace na Anežku

(doporučení Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou)

 

Velký soubor ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / choreografie: Petra Blau

Slunovrat

(doporučení Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou)

 

DS Žlutičan / režie: Břetislav Tetera j. h.

Jaromír Břehový: Zátiší s loutnou

(doporučení Krakonošův divadelní podzim)

 

P. J. Řeč / režie: P. J. Řeč

P. J. Řeč: Čtvero ročních období

(doporučení Otevřeno Kolín)

           

Pantomima S. I. Brno / režie: Josef tichý

Stanislav Kleisner: Showman

(doporučení Otevřeno Kolín)

 

Pantomima S. I. Brno / režie: Josef Tichý

Pavel Barták: TV přenos

(doporučení Otevřeno Kolín)

 

Parau Parau Jablonec nad Nisou / choreografie: Parau Parau Jablonec nad Nisou

Parau Parau Jablonec nad Nisou: Najít tu pravou

(doporučení Otevřeno Kolín)

 

Zpátečníci ZUŠ Štítného Praha / režie: Ivana Sobková

Ivana Sobková a Zpátečníci: Tančírna

(doporučení Dětská scéna Svitavy)

 

Divadlo Jesličky JT, stálá scéna ZUŠ Střezina Hradec Králové

/ režie: Ema Zámečníková

Ema Zámečníková podle Toma Robbinse: P jako pivo

(doporučení Wolkrův Prostějov)

 

NAZABITÍ Brandýs nad Labem / režie: Irina Ulrychová

Irena Dousková, Irina Ulrychová: Kdopak se vám vo to vůbec prosil…

(doporučení Mladá scéna Ústí nad Orlicí)

 

Loutkové divadlo v Boudě Plzeň

Mordyjepardyjesaprlot

(doporučení Loutkářská Chrudim)

 

 

Na programové radě nebylo projednáváno doporučení z Popelky Rakovník – DS Mladá scéna Ústí nad Labem: Mauglí. Soubor svou případnou účast před jednáním odřekl.

Vloženo 12. 07. 2012 v 00:11 do kategorie Jiráskův Hronov 2012, Program.

Zhlédnuto 766 krát, z toho dnes 1 krát.

 
Informace o ochraně osobních údajů na webu NIPOS