NIPOS > 27. Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles pokračuje

27. Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles pokračuje

Druhá etapa Národního festivalu 2017, která je rozložena do dvou dnů, se bude konat 3. (so) a 4. (ne) června 2017. Sobotní koncert se koná v dlouhém sále zámku Bučovice od 17.30 hodin a nedělní koncert začíná v 17.00 hodin v zámku Slavkov. Na sobotním  koncertu vystoupí Komorní orchestr Arthura Nikische, Komorní orchestr Litomyšl  a Komorní orchestr Dvořákova kraje Kralupy n.Vlt.  V neděli se představí mimo KO Arthura Nikische pěvecký sbor Piccola coro a Piccola orchestra Praha.
27. ročník Národního festivalu komorních a symfonických těles je stejně jako v loňském roce rozložen do pěti etap, které se konají mezi květnem a říjnem v různých městech a regionech ČR (Příbor – piaristický klášter a kulturní dům, Bučovice – zámek, Slavkov – zámek , Stěžery u Hradce Králové – kostel sv. Marka,  Trmice – zámek a  Hradec Králové – sál Filharmonie. Zúčastní se ho 11 komorních orchestrů, 1 pěvecký sbor, 2 kvarteta, 3 flétnové soubory, 1 dechový orchestr a 1 symfonický orchestr, což představuje zhruba 387 účinkujících. V rámci festivalu se uskuteční 7 koncertů v 6 městech České republiky.
I v roce 2017 je program festivalu zaměřený na díla klasiků, avšak neopomíjí ani soudobé české skladatele a vyzývá je ke spolupráci. Po každém festivalovém koncertu probíhá rozborový seminář s účinkujícími, jejichž výkony hodnotí lektoři Odborné rady. Tato praxe se velmi osvědčila, díky tomu se festival, jeho program i celý obor komorní a symfonické hudby neustále vyvíjí a zdokonaluje.
Koncert pořádá z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury NIPOS-ARTAMA, Asociace neprofesionálních komorních a symfonických těles (ANKST) a Komorní orchestr Arthura Nikische (um. ved. Jan Sáraz). Nad celým Národním festivalem převzal záštitu ministr kultury Mgr. Daniel Herman.
 
 Kontakty pro média:
Soňa Hanzalová, Obor komorní a symfonická hudba ARTAMA, tel: 221 507 962, email: hanzalova@nipos.cz
Josef Dušek, NIPOS, public relations, tel: 778 702 494, email: dusek@nipos-mk.cz