NIPOS > 24. národní festival neprofesionální komorní a symfonické hudby zahajuje

24. národní festival neprofesionální komorní a symfonické hudby zahajuje

1. etapa, pátek 25. dubna 2014, v 19.00 hodin

Obřadní síň W. Churchilla, Ústí nad Labem

 

Slavnostní koncert k Roku české hudby
24. ročník Národního festivalu komorních a symfonických těles je v roce 2014 součástí Roku české hudby. Stejně jako v loňském roce je rozložen do pěti etap, které se konají mezi dubnem a říjnem v různých městech a regionech ČR (Ústí nad Labem, Mladá Boleslav, Ivančice – Památník A. Muchy, Bučovice – zámek, Stěžery u Hradce Králové – kostel sv. Marka a Boskovice – zámek, Skleník, synagoga. Zúčastní se ho 12 hudebních těles, 10 – 15 flétnových souborů a 3 sólisté, tj. asi 335 účinkujících. V rámci festivalu se uskuteční 9 koncertů v 6 městech České republiky.

I když je rok 2014 Rokem české hudby a program festivalu se zaměřuje na díla českých klasiků, neopomíjí však a zároveň vyzývá ke spolupráci i soudobé české skladatele. Po každém festivalovém koncertu probíhá seminář s účinkujícími, jejichž výkony hodnotí odborná rada. Tato praxe se velmi osvědčila, díky tomu se festival, jeho program i celý obor komorní a symfonické hudby neustále vyvíjí a zdokonaluje. 

Na zahajovací, 1. etapě, která se koná v Obřadní síni W. Churchilla v Ústí nad Labem, vystoupí flétnový soubor SYRINX z Prahy (umělecká vedoucí Magdalena Bílková Tůmová) a smyčcový orchestr Musica quinta essentia Praha (umělecký vedoucí Josef Kadlec).

 Koncert pořádá z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury NIPOS-ARTAMA, Asociace neprofesionálních komorních a symfonických těles (ANKST) a Kulturní středisko města Ústí nad Labem.

  Srdečně zveme širokou veřejnost na koncert zahajovací etapy festivalu!

Kontakty pro média:

Soňa Hanzalová, Obor komorní a symfonická hudba  ARTAMA, tel: 221 507 962,
email: hanzalova@nipos.cz

Marcela Hančilová, NIPOS, public relations, tel: 221 507 943, email: hancilova@nipos-mk.cz