NIPOS > 23. festival neprofesionální komorní a symfonické hudby

23. festival neprofesionální komorní a symfonické hudby

Festival pokračuje 3. etapou, která je rozložena do dvou dnů. Sobota 25. 5. 2013 Slavkov u Brna – Špitální kaple –  začátek v 17.30 h a neděle 26. 5. 2013 Bučovice – Dlouhý sál zámku, začátek v 17.30 h, s podtitulem Chvála písni.

Národní festival komorních a symfonických těles je letos rozložen do pěti etap, které se konají mezi březnem a zářím 2013 v různých městech a regionech ČR – Rumburk, Pardubice – zámek, Bučovice – zámek, Slavkov – Špitální kaple,  Trmice – zámek, Stěžery u Hradce Králové – kostel sv. Marka. Zúčastní se jej 22 hudebních těles, tj. asi 340 účinkujících. V rámci festivalu se uskuteční 6 koncertů v 6 městech České republiky.

Programově se festival zaměřuje nejen na obvyklá hudební výročí, ale vyzývá ke spolupráci i soudobé české skladatele. Po každém festivalovém koncertu probíhá seminář s účinkujícími, jejichž výkony hodnotí odborná rada. Tato praxe se velmi osvědčila, díky tomu se festival, jeho program i celý obor komorní a symfonické hudby neustále vyvíjí a zdokonaluje.  

3. etapa proběhne v sobotu a v neděli. V sobotu se bude koncert konat ve Špitální kapli ve Slavkově. Představí se Těšanský ženský chrámový sbor (sbm. Jana Langášková) a pěvecký sbor Viva la bella Slavonice (sbm. Vlastimil Burkart). V neděli v Dlouhém sále zámku Bučovice zazní písně pěveckého sboru Labyrint Třešť a chrámového sboru Tvarožná (sbm Jan Sáraz). 

Akci za podpory a z pověření Ministerstva kultury připravuje NIPOS-ARTAMA, Asociace neprofesionálních komorních a symfonických těles (ANKST) ve spolupráci s Kyjovským komorním orchestrem a pod záštitou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva, petice Senátu Parlamentu České republiky a starosty města Bučovice.   

 

Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby www.amaterskatvorba.cz, který se koná pod záštitou České komise pro UNESCO, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky.

 

Koncert bude nahrávat Český rozhlas 3 – Vltava pro svůj hudebně publicistický pořad „Slovo o hudbě“ (redaktorka Alena Michálková – Maršíková).

 

Srdečně zveme širokou veřejnost na koncerty 3. etapy festivalu!

 

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS), útvar ARTAMA
Blanická 4, 120 21 Praha 2
www: www.nipos-mk.cz
tel: 221 507 935
fax: 221 507 955

Kontakt pro média:
Soňa Hanzalová
Obor komorní a symfonické hudby ARTAMA
tel: 221 507 962
e-mail: hanzalova@nipos-mk.cz