NIPOS > 23. festival neprofesionální komorní a symfonické hudby

23. festival neprofesionální komorní a symfonické hudby

Festival pokračuje 4. etapou, která se bude konat v úterý 11. 6. 2013 v Trmicích – Kamenný sál –  začátek v 19.00 hod. Etapa je zařazena do koncertní sezóny 2012/2013 zámku Trmice.

 Národní festival komorních a symfonických těles je letos rozložen do pěti etap, které se konají mezi březnem a zářím 2013 v různých městech a regionech ČR – Rumburk, Pardubice – zámek, Bučovice – zámek, Slavkov – Špitální kaple,  Trmice – zámek, Stěžery u Hradce Králové – kostel sv. Marka. Zúčastní se jej 22 hudebních těles, tj. asi 340 účinkujících. V rámci festivalu se uskuteční 6 koncertů v 6 městech České republiky.

Programově se festival zaměřuje nejen na obvyklá hudební výročí, ale vyzývá ke spolupráci i soudobé české skladatele. Po každém festivalovém koncertu probíhá seminář s účinkujícími, jejichž výkony hodnotí odborná rada. Tato praxe se velmi osvědčila, díky tomu se festival, jeho program i celý obor komorní a symfonické hudby neustále vyvíjí a zdokonaluje. 

Koncert 4. etapy NF je zařazen do 16. koncertní sezóny 2012/13 zámku Trmice, kterou pravidelně organizuje Koncertní agentura ARTEP (Roman Dietz).   Na koncertu se představí smyčcový soubor Musica Quinta Essentia Praha (um. ved. Ivan Kadlec) , flétnový soubor SYRINX Praha (um. ved. Magdalena Bílková Tůmová) a Klarinetový soubor Prachatice (um. ved. Jan Hovorka).

Akci za podpory a z pověření Ministerstva kultury připravuje NIPOS-ARTAMA, Asociace neprofesionálních komorních a symfonických těles (ANKST) ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Ústí n.L. a pod záštitou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva, petice Senátu Parlamentu České republiky.

Koncert bude nahrávat Český rozhlas 3 – Vltava pro svůj hudebně publicistický pořad „Slovo o hudbě“ (redaktorka Alena  Michálková – Maršíková.

     Srdečně zveme širokou veřejnost na koncert 4. etapy festivalu!

 

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS), útvar ARTAMA
Blanická 4, 120 21 Praha 2
www: www.nipos-mk.cz
tel: 221 507 935
fax: 221 507 955

Kontakt pro média:
Soňa Hanzalová
Obor komorní a symfonické hudby ARTAMA
tel: 221 507 962
e-mail: hanzalova@nipos-mk.cz