NIPOS > 22. festival neprofesionální komorní a symfonické hudby pokračuje

22. festival neprofesionální komorní a symfonické hudby pokračuje

4. etapou v neděli 30. 9. 2012 od 18.00 –  kostel sv. Marka, Stěžery u Hradce Králové,

XIII. Svatováclavský koncert

Národní festival komorních a symfonických těles je letos rozložen do pěti etap, které se konají mezi dubnem a listopadem 2012 v různých městech a regionech ČR – Hradec Králové, Bučovice, Blansko, Boskovice, Stěžery u Hradce Králové a Olomouc. Zúčastní se jej 38 hudebních těles, tj. asi 348 účinkujících.

Na koncertu 4. etapy vystoupí členové flétnového souboru SYRINX z Prahy, sólo na trubku Vladislav Kozderka, na varhany Marie Šestáková a na cembalo Pavel Matys. Čtvrtá etapa je pojata jako XIII. Svatováclavský benefiční koncert.

Během koncertu bude slavnostně předána panu Miloslavovi Lošťákovi Cena ministerstva kultury za celoživotní přínos k rozvoji neprofesionální komorní a symfonické hudby, u příležitosti jeho 80. narozenin, 50 let vedení Rumburského komorního orchestru a  60 let pedagogického hudebního působení v oboru komorní a symfonické hudby.

Programově se festival zaměřuje nejen na obvyklá hudební výročí, ale vyzývá ke spolupráci i soudobé české skladatele. Po každém festivalovém koncertu probíhá seminář s účinkujícími, jejichž výkony hodnotí lektorský sbor.

Akci za podpory a z pověření Ministerstva kultury připravuje NIPOS-ARTAMA, Asociace neprofesionálních komorních a symfonických těles (ANKST) ve spolupráci s Kyjovským komorním orchestrem. O záštitu nad čtvrtou etapou byl požádán MUDr. Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.


Srdečně zveme širokou veřejnost na koncert čtvrté etapy festivalu!

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS)
útvar ARTAMA
Blanická 4, 120 21 Praha 2
www: www.nipos-mk.cz
tel: 221 507 935
fax: 221 507 955

Kontakt pro média:
Soňa Hanzalová
Obor komorní a symfonické hudby ARTAMA
tel: 221 507 962
e-mail: hanzalova@nipos-mk.cz