Ročník 2020 – ZRUŠEN

Vážené sbormistryně, vážení sbormistři,

vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli, ačkoli velice neradi, Celostátní soutěž dětských pěveckých sborů PORTA MUSICAE v Novém Jičíně zrušit.

Toto konečné rozhodnutí jsme učinili po středečním usnesení vlády (30. 9.), které pro obor sborového zpěvu bylo opravdu zlomové. Nedokážeme předpokládat, jaký bude mít tato situace další vývoj a od kdy se budou moci děti ve sborech opět scházet. Neradi bychom vás nechávali i nadále v nejistotě a nejspíše i plané naději. 

Současná situace sborovému zpívání bohužel opravdu nepřeje a my doufáme, že to nebude mít až tak dlouhého trvání, a že se s vámi všemi budeme moci opět brzy setkávat.

Omlouváme se vám za způsobené komplikace.

 

 

 

Harmonogram bude upřesněn ve druhé půlce září

(časy koncertů se mohou ještě lehce posunout)

 

Všechny koncerty se konají v Beskydském divadle

PÁTEK

19.00 – zahajovací koncert (dětský pěvecký sbor Ondrášek z Nového Jičína a smíšený sbor Cantica laetitia ze Zlína)

              + provedení vítězných skladeb Mezinárodní skladatelské soutěže Opus ignotum

SOBOTA

dopoledne i odpoledne – vystoupení sborů z obou soutěžních kategorií i z kategorie nesoutěžní , rozborový seminář s porotou
 
Seminář Klubu sbormistrů – seminář je určen zejména sbormistrům dětských pěveckých sborů (semináře se mohou zúčastnit pouze přihlášení sbormistři), lektor: Zbyněk Mokrejš, více informací ZDE
 
18.00 – vyhlášení výsledků a závěrečný koncert zúčastněných sborů
20.00 – společné posezení
 

NEDĚLE

9.30 – společný zpěv sborů na Masarykově náměstí

 

 

Přihlášené sbory (uzávěrka přihlášek 15. září)

I. kategorie: 

Coloreton, Praha (Silvie Młynarczyková)
Mibidizo, Valašské Meziříčí (Eva Ježíková)
Mezissimo, České Meziříčí (Marta Světlíková)
Skřivánek, Jablonec nad Jizerou (Květa Kavánová)
Jižánek, Ostrava (Lenka Velikovská, Jana Doležalová)
Svítáníčko, Praha (Vítězslav Hergesel)
Jiskřička, Praha (Anna Nebáznivá)
 

II. kategorie:

Kajetán, Plzeň (Anna-Marie Lahodová, Zuzana Kuncová)
Cantica, Zlín (Tereza Surovíková)
Ko-Ko, Ostrava (Lenka Velikovská, Zdeněk Ševčík)
 
 

POROTA

Eva Šeinerová

Alena Tichá

Silvie Langrová (Pálková)

Štefan Sedlický

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.