Mezzochori 2021

Dvanáctý ročník celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů Mezzochori 2021 se uskuteční 17. 11. 2021 ve Filharmonii Hradec Králové a 8. 12. 2021 na Youtube kanále Mezzochori.

Letošní ročník přehlídky je poznamenán dlouhodobou nepříznivou epidemickou situací, která zamezila či velmi omezila působení pěveckých sborů mládeže v posledních dvou letech. Přesto se do přizpůsobené koncepce přehlídky přihlásilo 16 sborů z celé republiky. 

17. 11. vystoupí v rámci přehlídky 13 středoškolských pěveckých sborů se svými připravenými programy. V rámci přehlídky absolvují také samostatný workshop s jedním z porotců.

Dne 8. 12. bude odvysílán na Youtube kanále Mezzochori sestřih přehlídky obohacený o medailony sborů a kreativní kovidová videa dalších přihlášených sborů.

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury, pod záštitou ministra kultury, přehlídku pořádají NIPOS-ARTAMA, Královéhradecké sborové slavnosti, z. s., Impuls Hradec Králové a ZUŠ Jitro Hradec Králové. Přehlídka probíhá za finančního přispění Statutárního města Hradec Králové.

Porotci a lektoři individuálních workshopů

Jan Vičar
Markéta Džuneva
Jan Míšek
Lukáš Holec
Zuzana Kadlčíková Pirnerová

Program:

17. 11. Hradec Králové od 11.00 hodin:

Gybon – Hradec Králové 
Squadra Risonante – Hradec Králové 
Smíšený sbor Rolnička Praha 
Besharmonie – Praha 
Canto – Náchod 
Pueri gaudentes – Praha

17. 11. Hradec Králové od 15.30 hodin:

Armonia – Rokycany
Proměny – Svitavy
Pěvecký sbor Gymnázia Křenová – Brno
Harmonie Ladies – Velké Meziříčí
Smíšený pěvecký sbor KOS Pedagogické školy Litomyšl
Song – Vsetín
Puellae et Pueri – Nový Jičín

 

Mezzochori ONLINE 8. 12. 2021 17.00 hodin: