České vize mají nový termín

Celostátní přehlídka filmové tvorby bude přesunuta z původního červnového termínu na 23. – 25. října 2020. České vize se odehrají v Ústí nad Orlicí na koncentrovaném půdorysu prodlouženého víkendu, během kterého se můžete těšit na nominační výběry Malých vizí, předávání Ceny Borise Jachnina, uměleckou rezidenci Mladé vize, odborný i popularizační program a především hlavní soutěž krátkých filmů České vize! Hostit nás bude funkcionalistické Roškotovo divadlo a kreativní prostor Malá scéna.

České vize online

Filmy, u kterých získáme svolení autorů, budou dostupné v rámci kolekce ČESKÉ VIZE ONLINE na portále fimdat.cz v samostatné rubrice k volnému zhlédnutí pro všechny diváky v termínu od 1. – 31. května.

Pro aktuální informace sledujte vedle filmdat.cz také webové stránky přehlídky ceskevize.cz. V případě dotazů či nejasností, neváhejte kontaktovat pořadatele postupových přehlídek, případně metodika filmového oboru v NIPOS Jiřího Forejta (forejt@nipos.cz).

Novinky k průběhu postupových přehlídek Českých vizí:

1) Vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli, že všech šest postupových přehlídek Českých vizí proběhne bez diváků. Projekce s diváky jsou zrušeny. Porotci rozhodnou o oceněních online.

2) Pokud autoři udělí pořadatelům postupových přehlídek souhlas, budou přihlášené filmy dostupné online také pro diváky prostřednictvím filmového portálu FILMDAT.

3) Posouváme a sjednocujeme uzávěrky všech postupových kol na 30. duben. Porota o oceněních rozhodne do 21. května. Následně budou autoři informováni o výsledcích.

Novinky k průběhu nominačních přehlídek Malých vizí:

1) Nominační přehlídka Juniorfilm ve Dvoře Králové n. Labem byla posunuta z původního termínu 20. – 21. března na zářijový termín, který upřesníme v nadcházejících dnech. Porota rozhodne o nominacích na Malé vize s předstihem na přelomu dubna a května.

2) Nominační přehlídka Zlaté slunce proběhne v novém termínu 18. – 20. září 2020.

Novinky k průběhu umělecké rezidence Mladé vize:

Výzva pro přihlašování do umělecké rezidence bude zveřejněna v průběhu června 2020.

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.