Odborný útvar NIPOS

Neprofesionální umělecké aktivity dospělých
a estetické aktivity dětí a mládeže

Kontakt: NIPOS-ARTAMA • P.O.Box 12 • Fügnerovo nám. 5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 953-4 • e-mail: artama@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

Fotografie

Kontakt: Milan Sedláček • telefon: 221 507 963 • mobil: 778 702 497 • e-mail: sedlacek@nipos-mk.cz
ARTAMA >> Film a foto >> Fotografie >> Přehlídky a festivaly >> AMATÉRSKÁ FOTOGRAFIE

39. ročník NS AF – předkolo

Předkolo 39. ročníku Národní soutěže amatérské fotografie uzavřeno.

První část Národní soutěže amatérské fotografie 2019 je uzavřena. K 26. lednu se do soutěže zapojilo 124 mladých fotografů, kteří poslali 586 snímků. Dá se tedy říci, že zájem o soutěž byl větší, než v předcházejícím roce kdy se zúčastnilo 107 fotografů a soutěžilo 474 fotografií. Otázkou je, zda i úroveň fotografií byla stejná, nebo lepší. Při prvním hodnocení se zdá, že i kvalita snímků je na vyšší úrovni. Podíváme-li se na jednotlivé kategorie pak je jasné, že nejvíce fotografií je v kategorii A001 a A01 volné téma. K zamyšlení nutí kategorie A 02, protože o ni je velmi malý zájem. Zatím jak se zdá mají porotci o čem přemýšlet. Ti, kterých fotografie postoupily, již o tom dostali zprávu.

Zde jsou ještě jednou uvedeny POSTUPUJÍCÍ FOTOGRAFIE ve formátu pdf.

Tak tedy nezapomeňte, že do 4. března je třeba zaslat vytištěné fotografie označené podle podmínek v Propozicích spolu s přihláškou na adresu: Středisko kulturních služeb města Svitavy, Martin Mohr, Wolkerova alej 92/18, 568 02 Svitavy.

Protože podle předběžného hodnocení se na některých fotografiích opakují stále stejné chyby, které snižují jejich hodnotu, jsem dohodnut s členy poroty, že, pokud bude zájem, uděláme v Praze, případně i ve Svitavách, setkání na kterém probereme zaslané fotografie a zamyslíme se jak je vylepšit. Setkání by se mohlo uskutečnit v druhé polovině března v Praze a při vyhodnocení ve Svitavách 11. května.

Potřebuji však znát jak velký by byl váš zájem. Proto mně na adresu sedlacek@nipos-mk.cz do 21. února napište, kdo budete mít zájem. Podle toho stanovím termín, o kterém budu informovat.

S přáním dobrého světla

Milan Sedláček
odborný pracovník NIPOS-ARTAMA

Vloženo 07. 02. 2019 v 16:04 do kategorie Aktuálně, AMATÉRSKÁ FOTOGRAFIE, Hodnocení, Uncategorized.

Zhlédnuto 37 krát, z toho dnes 1 krát.

 
Informace o ochraně osobních údajů na webu NIPOS