Odborný útvar NIPOS

Neprofesionální umělecké aktivity dospělých
a estetické aktivity dětí a mládeže

Kontakt: NIPOS-ARTAMA • P.O.Box 12 • Fügnerovo nám. 5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 953-4 • e-mail: artama@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

Středoškolské a mladé divadlo

Kontakt: Mgr. Jakub Hulák • tel.: 221 507 969 • mob.: 778 702 490 • e-mail: hulak@nipos-mk.cz
ARTAMA >> Divadelní obory >> Středoškolské a mladé divadlo >> Semináře a dílny >> Improslet

Středoškolský improslet

23.–25. listopadu 2018, Ústí nad Orlicí

Pořádají: NIPOS-ARTAMA a Přesah, z. s.

Víkendové improvizační setkání pro středoškoláky i vysokoškoláky, jednotlivce i skupiny, vedoucí týmů, trenéry, improvizátory, divadelníky… pro nadšence do improvizace jakéhokoliv věku.

Nabídka dílen:

POHYB – PROSTOR – IMPROVIZACE
Workshop seznámí účastníky s některými pohybovými principy. Hravou formou budou účastníci objevovat své tělo a emoce prostřednictvím přírodních živlů, budou se učit pracovat s hereckým partnerem a ve skupině, vstupovat do zadaných situací a improvizovat. Pohyb budou rozkrývat v rámci dramatických situací, ve vztahu ke slovu, k prostoru, času a hudbě. To vše s oporou techniky moderních mimů Jacquesa Lecoqa a Étienna Decrouxe, herecké techniky úhly pohledu Anne Bogartové, techniky komedie dell´arte, principů moderního tance a dalších. Doporučeno všem pedagogům, kteří už prošli různými improvizačními semináři a zajímá je osobitá improvizační cesta lektorky.
Lektorka: VERONIKA POLDAUF RIEDLBAUCHOVÁ

METODICKÉ POSTUPY V TRÉNINKU IMPROVIZACE
Jak řadit cvičení za sebou, na jaké dovednosti se zaměřit, co hlídat a co nechat plynout. Budeme spolu zkoušet cvičení, která možná znáte, ale podíváme se jim na samý kořínek, aby nám z nich mohly vyrůst potřebné dovednosti. Doporučeno vedoucím týmů, učitelům a všem, které zajímá zajímá, co, jak a proč funguje.
Lektorka: JANA MACHALÍKOVÁ

POHYB V IMPROVIZACI
Jak pracovat s tělem, jak jím něco sdělit, jak mu důvěřovat. Budeme se pohybovat, překvapovat se a plout v proudu improvizace. Doporučeno všem studentům, kteří chtějí objevit skryté možnosti práce s tělem.
Lektor: VÍT ZBORNÍK

PRAVIDLA A SVOBODA
Jak zvládnout pravidla improvizace a přitom být svobodný? Vyzkoušíme si, aby se pravidla stala naším partnerem a ne strašákem. Doporučeno všem studentům, kteří si chtějí zkusit něco nového nebo si prohloubit své improvizační zkušenosti.
Lektor: FILIP KARDA

HUDEBNĚ-POETICKÝ WORKSHOP
Staň se autorem vlastní písně tady a teď! Užij si radost z toho, že zpíváš, nalaď se na hudebníka a improvizuj! Rytmus, hlas, pohyb a slovo… Doporučeno všem zájemcům o hudbu, o získání jistoty při zpěvu.
Lektorka: ZUZANA VODIČKOVÁ

RÝMY, PÍSEŇ, ZPĚV
Jak se nebát rýmu i rytmu v improvizaci. Budeme zpívat, rýmovat a bavit se možnostmi improvizovaných básní, šansonů i písní různých stylů. Doporučeno věčně mladým nad 45 let.
Lektor: JAKUB TROJAK

Kurzovné: 1000 Kč, studenti 700 Kč. Stravování: max. 100 Kč/100 Kč oběd/večeře. Přihlásit sebe i své týmy nebo jednotlivce můžete pomocí on-line formuláře nebo na e-mailu hulak@nipos.cz do 12. října 2018.

Vloženo 05. 09. 2018 v 15:30 do kategorie Improslet, Nabídka.

Zhlédnuto 352 krát, z toho dnes 1 krát.

 
Informace o ochraně osobních údajů na webu NIPOS